Top
с 9:00 до 20:00 (Пн-Сб)
Подпорные стенки: как правильно укрепить неровный участок
November 15, 2021

Підпірні стінки: як правильно зміцнити нерівну ділянку

Не кожна ділянка відрізняється рівним рельєфом. Часто доводиться стикатися з глибокими ямами, крутими пагорбами чи навіть ярами. Вирішувати проблеми з нерівностями допомагають розробка системи терас та зміцнення укосів за допомогою підпірних стінок. Існує кілька видів підпірок:

  1. Дерев'яні. Недорогий і найменш трудомісткий варіант. Головне - захистити деревину від вологи та шкідливих грибків.
  2. Кам'яні. Такі підпірні стіни набагато довговічніші і міцніші, ніж дерев'яні, але їм потрібна опора, наприклад, стрічковий фундамент. А для високих стінок (від 1,5 м) потрібно буде робити армування, просвердлюючи великі камені наскрізь і пропускаючи через них прути.
  3. Цегляні. Хороша альтернатива каменю, якщо вибирати червону повнотілу цеглу. Силікатний не підійде, тому що швидко зруйнується від вологості, а порожнистий керамічний не зможе витримати навантаження.
  4. Бетонні. Ці підпори використовуються, якщо висота стінки перевищує 2 метри. Також вимагають траншеї та створення опалубки з фанери та дощок.

Перед зведенням конструкцій, що зміцнюють, їх необхідно спланувати так, щоб було менше складних земляних робіт. Контури краще робити криволінійними, адже вигнуті стінки витримують більший тиск ґрунту, ніж прямі.