Top
с 9:00 до 20:00 (Пн-Сб)
Если плитка надоела: 5 нестандартных покрытий для дорожек
December 14, 2021

Якщо плитка набридла: 5 нестандартних покриттів для доріжок

Роблячи доріжку на ділянці, ми хочемо, щоб вона була міцною та естетично витриманою. Не кожен матеріал поєднує ці якості. Якщо бетонні покриття набридли, пропонуємо оригінальні варіанти на заміну.

1. Штучний камінь

Ми звикли ставитись до «штучного» із сумнівом, вважаючи, що аналоги не замінять оригінал. Проте виробники бетонного каменю доводять: матеріал надійний та довговічний. Він міцніший за пісковик або вапняк, відрізняється морозостійкістю і витримує до 200 циклів замерзання-танення, легко переносячи опади. Виробники пропонують великий вибір каміння, що повторює структуру дошки, спила дерева, бруківку.

2. Георешітка

Стільникове полотно з полімерів використовують, щоб зміцнювати схили, прокладати доріжки та захищати береги водойм від розмивання. Ґрати роблять з надійно зварених полімерних стрічок або прутів. При укладанні грат утворює каркас, який заповнюють ґрунтом, піском або щебенем.

Георешітки бувають плоскими або мають вертикальні стінки, висоту яких можна підібрати, виходячи з особливостей ділянки. Чим матеріал об'ємніший - тим міцніший. Висока витривалість робить сітку чудовим замінником бетону.

3. Гумова плитка

На відміну від бетонної, гумова плитка має еластичну поверхню. Її використовують для дитячих та спортивних майданчиків, щоб знизити травмонебезпеку. М'яку та пружну плитку роблять з перероблених шин, для яких використовують високоякісний каучук. Плитка з гуми менше ковзає взимку, витримує погодні зміни та не вицвітає. Однак, такий матеріал складно перефарбовувати, тому його колірна гама обмежена.

4. Митий бетон

Перетворити сіру масу на родзинку ділянки допомагають заповнювачі – щебінь, мармурова крихта або гравій. У митий бетон додають сповільнювачі схоплювання, які заважають часткам піти на дно. Після затвердіння верхній шар бетону вимивається, оголюючи камінчики. При правильному укладанні покриття порадує око та прослужить не одне десятиліття.

5. Відсипання

Подрібнена кора, гравій, цегляна крихта або щебінь - це відмінні оздоблювальні матеріали. Створюючи основні доріжки, найчастіше використовують кам'яну крихту, гальку чи інші неорганічні відсипки, залишаючи органіку для саду. Відсипання з каменю не роздмухуються і не розмиваються, але їх складно очистити від дрібного сміття. Якщо це вас не турбує – відсипки прикрасять ділянку, надавши природності.