Top
с 9:00 до 20:00 (Пн-Сб)
Остаемся зимовать: как подготовить сад к холодам
December 21, 2021

Залишаємось зимувати: як підготувати сад до холодів

Залишаємось зимувати: як підготувати сад до холодів

Щоб сад був красивим, а рослини – здоровими, потрібен постійний догляд. Один із важливих етапів – підготовка ділянки до зими. З чого почати та як розподілити роботи?

Дерева.

У серпні-вересні краще почати підживлення калійними добривами та суперфосфатом – це прискорить розвиток кореневої системи. Після цього можна приступати до обрізки та обробки засобами від хвороб та паразитів. Дорослі дерева білять, а молоді - обвивають крафтовим папером, мішковиною, толем або руберойдом. Такий “одяг” захистить дерева від заледеніння, вітру та гризунів. Плівку використовувати не варто – може утворитися конденсат. Щоб запобігти промерзанню, ґрунт можна мульчувати, а коріння захистити матами із соломи, хвоєю або тирсою.

Трав'янисті багаторічники переважно добре переносять холоди. Основна підготовка полягає у видаленні надземної частини рослини перед в'яненням листя. Це допоможе спрямувати сили рослини на зміцнення коріння. Щоб кореневі шийки фітолаккі та дельфініуму не згнили від вологи, стебла затикають або заламують. Рослини з твердими стеблами краще не турбувати. А ось хризантеми, півонії та флокси можна підгортати, оберігаючи від промерзання кореневі шийки.

Троянди. Багато сортів витримують мороз до -10 градусів, а деякі -25. Берегти квіти потрібно від надмірного зволоження та нестачі повітря. Обрізати - у разі потреби, а підгортати - обов'язково. Землю потрібно попередньо розпушити і замульчувати торфом.

Газон. З жовтня важливо зменшити частоту поливу, припинивши зрошення до перших заморозків. Важливо забезпечити аерацію ґрунту, зробивши у місцях ущільнення ґрунту проколи вилами. Косити траву краще до холодів, щоб низька не вимерзла, а висока - не пріла під снігом.

Прибирання. Сад до зими має бути чистим. Це убереже рослини від хвороб та набігу гризунів. Опале листя треба прибирати, а бур'яни - видаляти.

Садові роботи слід виконувати регулярно. Щоб не братися за все відразу, пропонуємо розподілити догляд помісячно:

Вересень. Збирання врожаю та обрізка кореневої порослі у плодових дерев. Внесення органічних та фосфорно-калійних добрив. Посадка або пересадка декоративних та ягідних кущів.

Жовтень. Підживлення, полив та підгортання дерев, квітів та чагарників. Прибирання листя. Обрізка гортензій і троянд.

Листопад. Обв'язування та обрізання дерев, розпушування пріствольних кіл. Злив води з малих водойм. Укриття чагарників. Посів озимих однорічників.

Грудень. Укриття приствольних кіл молодих дерев снігом. Підгортання снігом чагарників та троянд. Отаптування території навколо багаторічних квітів.