Top
с 9:00 до 20:00 (Пн-Сб)
Дом у пруда: нюансы создания водоема на участке
October 31, 2021

Будинок біля ставка: нюанси створення водоймища на ділянці

Невелика водойма на власній ділянці - справжнє задоволення. Вигляд спокійної водної гладі заспокоює, а тихе дзюрчання надихає і дозволяє розслабитися. Але як зробити так, щоб штучна водойма радувала, не завдаючи клопоту?

Сучасні технології дозволяють створити водойму в будь-якій місцевості - рівнинній, горбистій, кам'янистій. Але практичніше і найдешевше буде підібрати варіанти, враховуючи наявний ландшафт. Найзручніше розташувати водойму на рівній поверхні. Ставок надасть статичному ландшафту динаміки, а широкий вибір доступних форм дозволить розширити горизонти. Територія з вираженим рельєфом звужує коло відповідних рішень, але при правильному користуванні дозволяє створити оригінальні та привабливі водойми.

Ставок, розташований біля головного входу в будинок і відбиває будинок, наче дзеркало, виглядатиме найбільш привабливо. Але в такому випадку краще вибирати не дуже масштабну водойму, адже якщо її постійно доведеться обходити, то вона буде заважати, і оригінальне рішення перетворитися на проблему. Водойму не можна розташовувати на сонці: потрібно щоб хоч частину денного часу він був у тіні.
Крім цього, слід пам'ятати, що мають у своєму розпорядженні водойму так, щоб переважні вітри дули від ставка в сад. Якщо буде навпаки - опале листя засмічуватиме воду.

Штучні водойми потребують не тільки правильної установки, а й постійного догляду: стоячу воду потрібно міняти, за її чистотою і рівнем необхідно стежити.