Top
с 9:00 до 20:00 (Пн-Сб)
Благоустройство и озеленение
August 12, 2021

Послуги із благоустрою й озеленення

Альтанки, перголи, шпалери, містки

У той час, як яскраві квітники і величні дерева, безумовно, виглядають чудово самі по собі, але якщо правильно підібрати рослини і розставити їх на ділянці, з урахуванням їх параметрів і періодом цвітіння, можна отримати цілісну композицію. Ця композиція не тільки впишеться в Ваш пейзаж, але і доповнить своєю красою і естетичністю. За допомогою малих архітектурних форм, Ви можете перетворити свій сад, створивши при цьому не тільки відчуття затишку і спокою, а й невід'ємною в наш час функціональності. Ми пропонуємо широкий спектр малих архітектурних форм, як для задоволення будь-яких ваших потреб, так і для задоволення вашого бюджету.

Підпірні стінки і тераси

Перетворити плоску ділянку в красивий сад з різноманітними перепадами рівнів допоможе влаштування підпірних стінок, сходів і терас. Тільки на перший погляд більшість ділянок здаються рівними, а насправді мають багато нерівностей, ухилів або яскраво виражених укосів. Всі ці, на перши погляд не найлучшіе поверхні вашої ділянки, можна обіграти за допомогою підпірних стінок і терас, а з'єднавши їх за допомогою ступенів внести в ландшафт різноманітність. І таким чином все раніше названі недоліки не рівною території ділянки перетворюються в чарівно красиві гідності. Ці елементи ландшафтного дизайну несуть як функціональну так і декоративну функцію, завдяки яким ділянка стає більш зручним і цікавим.

Так само за допомогою організації підпірних стінок і терас можна запобігти проблемам як ерозія грунту, пересихання кореневої системи на схилах або застій води біля основи укосів. Або легко перетворити терасу в елемент альпінарію, якщо по краю висадити низькорослі хвойні рослини, альпійські почвопокривні рослин, створити композицію з красивоквітучих низькорослих чагарників.

Залежно від виконуваних завдань існують такі види підпірних стінок як - укріплювальні і декоративні .Укрепітельние підпірні стінки, незважаючи на свою основну задачу, можуть виконувати і декоративну функцію.

Всі підпірні стінки, за технологією скріплення, можна розділити на жорстко закріплені (монолітні підпірні стінки з бетону, цегляні і кам'яні кладки, укріплені розчином) і пружні (кам'яні брили, колоди та інші споруди без використання зміцнюючого розчину). У шви пружних підпірних стінок часто засипають землю, що дозволяє в них вирощувати рослини. До речі, рослини можна вирощувати і в жорстко закріплених підпірних стінках, залишивши для цього ніші. Підпірні стінки можуть бути виготовлені з каменю, бетону, цегли, дерева (брус, колоди) і інших матеріалів.

Мощення

Мощення - викладання доріжок, доріг, стежок і тротуарів різноманітними матеріалами. Мощення - це те, на що ступить нога, по чому проїде велосипед або автомобіль і т.д., це необхідний елемент благоустрою території. Адже в'їзд - це перше, що бачите Ви і Ваші гості. Але ще крім свого прямого функціонального призначення, доріжки беруть участь у створенні структури ділянки - з'єднують різні функціональні зони і будови в Вашому саду і в той же час можуть служити межами різних за призначенням ділянок. Ретельно продуманий дизайн мощених доріжок і майданчиків збагатить ландшафт, надавши йому оригінальність і настрій, додавши саду відчуття форми і кольору.

Мощення доріжок, доріг, стежок, мощення вулиць передбачає, що основні зони, ділянки території вже виділені. Вирішуючи, якою має бути доріжка (довжина, ширина, матеріал) потрібно враховувати наступні моменти: інтенсивність експлуатації, функціональне призначення, особливості навколишнього ландшафту і його стиль, рельєф території, властивості матеріалів.

Матеріали, які можуть бути використані для покриття, діляться на: м'які (щебінь, гравій, галька, цегляна або гранітна крихта і інші сипучі матеріали), жорсткі (камінь, тротуарна плитка), комбіновані.

Наприклад доріжки з плит з натурального каменю дуже красиві, але дорого коштують і їх важко укладати. Бетон і гравій набагато дешевше, але бетонна доріжка виглядає монолітною, а гравій часто розлітається з-під ніг на газон і клумби. Зараз найбільшою популярністю користуються плити зі штучного каменю - вони відносно недорогі і дуже різноманітні за забарвленням, розміром, формою і характером поверхні. Як бачите вибір матеріалів великий, все залежить тільки від ваших побажань і фінансової сторони (на яку суму ви розраховуєте або скільки ви готові заплатити).

Як правило, перевагу віддають нерівним доріжках, а зігнутим (змійкам). Вони більш привабливі ніж прямі, і не такі монохромні. Доріжка з розкиданих каменів або звивиста стежка через галявину, зникаюча з уваги за чагарником, гравій, шурхотить під ногами, кам'яний орнамент брукованої майданчики - все це спонукає відвідувачів обійти ділянку і насолодитися навколишнім оточенням.

Міксбордери

Дивно красивим елементом ландшафтного дизайну, є миксбордер. Це композиція з різноманітних декоративних рослин, висаджених невеликими групами і має неправильну форму і будь-яку довжину. Міксбордери відносяться до природного типу квітників, створених на тлі стіни, щільної посадки, живоплоту. Це дуже ефектний прийом озеленення. Як правило, миксбордери об'єднують різні види квіткових рослин, красивоцветущие чагарники і невеликі дерева, щоб забезпечити безперервне цвітіння протягом усього сезону.

Дуже важливо правильно підібрати і розподілити рослини високі, середні, і низькорослі. Квітучі чагарники на задньому плані-створять фон, багаторічні квіти будуть основою, почвопокривні, що стеляться рослини на передньому плані створять квітучі килимки, які не загороджують цвітіння більш високих багаторічних рослин.

Жива огорожа

Жива огорожа дуже прикрашає будь-який сад. Однак вона не тільки декоративна, але і вельми корисна. Це найважливіший елемент ландшафтного дизайну, який створюється для виконання цілого ряду важливих функцій.

Живими огорожами називають дуже щільні лінійні посадки дерев і чагарників з добре зімкнутими кронами, утворюють суцільні зелені "стіни". Вони можуть бути різної висоти, розташовуватися по межах ділянки або ж використовуватися для його внутрішнього зонування.

У сучасному ландшафтному дизайні живопліт одночасно вирішує кілька завдань:
- створення в саду красивих живих стін;
- нездоланний густий паркан для захисту саду від непрошених гостей;
- зелена ширма, яка використовується в якості шумового і пилового бар'єру, для захисту саду від вітру;
- поділ території саду на зони;
- маскування господарських будівель, закриття непривабливих куточків саду.

Потрібно пам'ятати що живопліт вимагає регулярної формувальної і омолоджуючої стрижки. Найбільш поширені рослини для живих ізгородей- кизильники, барбариси, спіреї, дерен, пузиреплодник, глоди і т.д. З хвойних культур використовуються туї, Тиса, їли і ін ..