Top
с 9:00 до 20:00 (Пн-Сб)
С глаз долой: скрываем и декорируем неприглядные постройки
October 16, 2021

З очей геть: приховуємо і декоруємо непривабливі споруди

Підсобки, паркани, компостні ями і ємності можуть зіпсувати естетичний вигляд ділянки, але обійтися без них навряд чи можливо. Втім, їх можна зробити менш помітними, проявивши фантазію і доклавши трохи зусиль. Пропонуємо розглянути 5 видів «маскування» для вашої ділянки.

Приховуємо паркан (огорожу)

Високий і глухий паркан захищає від сторонніх очей і шумів, але не прикрашають ділянку. Використовувати як камуфляж живопліт - добре, але ефекту доведеться чекати кілька років. Швидше приховати огорожу можна за допомогою ліан, які обплетуть поверхню. Дівочий виноград та інші виткі рослини прикриють огорожу, а ділянці додадуть більш живою і благородний вигляд.


Крім того, можна прикрасити частину паркану, висадивши в'юнкі троянди або розташувавши на його тлі альтанку, альпійську гірку або іншу декоративну композицію з каменів і моху.

Декоруємо господарські будівлі

Гараж, майстерня та склад для інвентарю роблять заміський будинок зручніше. Незважаючи на це, вони можуть конфліктувати з садом і псувати естетичний вигляд. Сховати хоззони можна за стіною із зелені, використовуючи перголи, живоплоти і шпалери. А можна зробити стіни споруди повноцінними учасниками ансамблю, пустивши по ним ліани або підвісивши кашпо з квітами. Варто звернути увагу на декоративні елементи - скульптури, панно або вуличний світильники, які додадуть простору оригінальності.

Приховуємо колодязі, бочки і люки септиків

Елементи дренажної системи легко вписати в ансамбль саду. Дренажну канавку можна перетворити в сухий струмок, надай їй вигинів. Відкритий водозбірник - трансформувати в штучну водойму, висадивши навколоводних рослини.

Колодязь прикрашають каменем або колодами по периметру, а потім прилаштовують зверху навіс з коміром. Маскуючи люки рослинами, варто бути обережним: рослини можна пошкодити, зрушуючи кришку при відкритті. Відмінний варіант - посадити поруч стелеться чагарник, пагони якого приховають кришку з поля зору.

Маскуємо компостну яму

Задекорувати ємність для відходів можна по-різному: відокремити зеленої ширмою, обсадити чагарниками і пустити по стінці в'юнкий багаторічна рослина. Накривати компостну купу краще маскувальною сіткою з імітацією хвої або трави: вона не вигорає, не гниє і догляду не потребує.

Оживимо загиблі дерева

Сухе дерево краще спиляти, якщо воно занадто висока і загрожує впасти. Але невеликі пеньки можна перетворити в садові скульптури, як це роблять в Англії. Наприклад, остов дерева - це відмінна опора для ліан, а низький і широкий пень можна перетворити у квіткарки або навіть крісло.